7 položek celkem

Ametyst získal svůj název podle řeckého slova methy, což v překladu znamená medovina. Staří Řekové považovali medovinu za opojný nápoj, takže slovo amethy se dá přeložit jako neopojný, poněvadž věřili, že tento minerál má proti omamnou moc.

Náramky z ametystu a jejich význam je, že pomáhají na bolest všeho druhu ve fyzické i psychické rovině. Ametyst je považován za vše léčící kámen, takže pokud si pořídíte korálkový náramek, který je vyrobený z tohoto minerálu, tak rozhodně neprohloupíte. Ametyst je rovněž skvělým pomocníkem v boji proti závislosti, např. na jídle či alkoholu. Význam ametystu je také při migrénách a celkově při bolestech hlavy.

V ČR můžete na ametyst narazit v Podkrkonoší, na Třebíčsku a v Krušných horách. Světových nalezišť je mnohem více, patří k nim např. Čína, Madagaskar, Německo či Rusko.

Ametystu se energie dobíjí na měsíčním světle, protože tento minerál má mnohem raději světlo měsíce nežli sluneční paprsky.

Ametyst znamení

Znamením ametystu je Rak. Pokud jste se tedy Vy, nebo někdo Vašich blízkých narodili v tomto znamení, tak je pro Vás ideálním minerálem právě ametyst.

Ametyst šperky

Šperky z ametystu jsou překrásné hlavně díky jejich fialové barvě. Tmavě fialová barva totiž skvěle dokreslí každý basic outfit. Pokud hledáte elegantní doplněk v podobě korálkového náramku, tak se určitě podívejte do nabídky Morinetti.cz.

Ametyst jako luxusní náramek

U nás si můžete zakoupit také ametyst jako luxusní náramek, který nabízíme v dámském provedení. Vybírat také můžete z více velikostí, takže se nemusíte bát, že by Vám náš ručně vyrobený náramek neseděl.