Znamení zvěrokruhu

V naší nabídce najdete talismany pro každé znamení zvěrokruhu. Mějte svůj talisman stále při sobě, nebo udělejte radost Vašim blízkým, rodině, či přátelům v čest narozenin. Tento dárek určitě určitě utkví v paměti a díky své praktičnosti výrobě na míru ho budou Vaši blízcí nosit neustále. Každé znamení zvěrokruhu má svůj standardní talisman a minerál, který mu přináší štěstí. V této kategorii se můžete dozvědět více o tom jaký talisman dodává energii právě Vašemu znamení.

 

Beran

(21. března - 20. dubna)

Charakteristika: Beran, první znamení zvěrokruhu, je známý svou energií, odvahou a přímočarostí. Lidé narození v tomto znamení jsou často považováni za přirozené vůdce, kteří neváhají jít do čela a přijmout výzvy. Mají silnou a dynamickou osobnost a jsou známí svou aktivitou a rozhodností.

Berani jsou také známí svou impulzivitou a spontánností. Rádi začínají nové projekty a vrhají se do dobrodružství s velkým nadšením, někdy však mohou mít problém s dokončováním zahájených úkolů, neboť hledají neustálé vzrušení a nové výzvy.

Jsou to konkurenční jedinci, kteří mají rádi soutěže a výzvy. Tato soutěživost může být velkým hnacím motorem pro jejich úspěch, ale může také vést k netrpělivosti a frustraci, pokud věci nejdou podle plánu.

V mezilidských vztazích jsou Berani upřímní a přímí. Mají silný smysl pro spravedlnost a nebojí se říct, co si myslí. Jsou vášniví a

často velmi loajální, ale jejich nezávislá povaha může někdy vést k nedorozuměním v blízkých vztazích.

Berani jsou také známí svým optimismem a schopností rychle se vzpamatovat z neúspěchů nebo zklamání. Mají schopnost vidět svět z nových a svěžích perspektiv, což je činí skvělými inovátory a průkopníky. 

Drahokamy pro Berana: hematit, jaspis, ametyst, topaz

 

Býk

(21. dubna - 21. května) 

Charakteristika: Býci jsou známí svou stálostí, praktičností a silnou vůlí. Lidé narození pod tímto znamením jsou často vnímáni jako spolehliví, trpěliví a pracovití. Mají pevně zakotvený smysl pro realitu a hodnotí stabilní životní styl, pohodlí a materiální zabezpečení.

Býci mají také velmi silný smysl pro krásu a jsou často přitahováni k umění, hudbě a všemu, co stimuluje smysly. Mají přirozený vkus a chtějí si užívat to nejlepší, co život nabízí, a to jak ve fyzické, tak v estetické rovině.

Jsou to také velmi loajální a oddaní lidé, ať už jde o vztahy, práci nebo projekty, na kterých pracují. Když se Býk něčemu zaváže, je to obvykle na dlouho a s velkou pečlivostí a vytrvalostí.

Býci jsou však také známí svou tvrdohlavostí. Mají své názory a hodnoty, a mohou být velmi neochotní je změnit. Toto může být zároveň jejich síla i slabina, protože zatímco tato vytrvalost může vést k úspěchu, může také vést k nepružnosti a odmítání přizpůsobit se novým situacím.

V mezilidských vztazích jsou Býci často velmi milující a ochotní. Mají hlubokou potřebu pro bezpečí a stabilitu, což se projevuje v jejich vztazích. Jsou ochotní tvrdě pracovat na udržení harmonie a pohody ve svých blízkých vztazích a cení si trvalých spojení.

Drahokamy pro Býka: růženín, achát, tygří oko, rodonit

 

Blíženci

(22. května - 21. června)

Charakteristika: Blíženci jsou známí svou rychlostí myšlení, komunikativností a zvědavostí. Jsou to lidé, kteří mají výrazný intelekt a jsou schopni rychle chápat různé koncepty. Jsou otevření novým zkušenostem a mají tendenci být stále v pohybu, hledají nové dobrodružství a příležitosti.

Blíženci mají silné komunikační dovednosti a jsou schopni vyjádřit své myšlenky a názory s jasností a šarmem. Mají sklony k debatám a diskusím a jsou často velmi společenští. Jsou to skvělí posluchači a mají schopnost se rychle adaptovat na různé sociální situace.

Jsou to také velmi flexibilní lidé, kteří se nebojí změn a nových výzev. Jsou schopni rychle se přizpůsobit novým okolnostem a mají sklony zkoumat různé aspekty života. To je činí velmi zajímavými a vícestrannými jedinci.

Blíženci mohou však být také někdy povrchní a nesoustředění. Mají tendenci být rozptýlení a někdy nedokončí to, co začnou, protože se rychle přesunují k něčemu novému. Může jim také chybět trpělivost a hloubka ve vztazích.

V mezilidských vztazích jsou Blíženci obvykle velmi společenští a přátelští. Rádi se baví a mají rádi rozmanitost v lidech, se kterými jsou. Jsou otevření novým přátelstvím a sociálním interakcím.

Drahokamy pro Blížence: achát, topaz, tygří oko, amazonit, křišťál

 

Rak

(21. června - 22. července) 

Charakteristika: Raci jsou známí svou emocionální hloubkou, citlivostí a ochranitelským instinktem. Jsou to lidé, kteří velmi silně propojují své city s okolním světem a mají schopnost vcítit se do emocí druhých. Jsou to rodinní lidé, kteří mají hluboký vztah ke svému domovu a rodině.

Raci mají tendenci být velmi citliví a někdy až plačtiví. Emoce hrají v jejich životě velkou roli, a to jak v pozitivním, tak v negativním smyslu. Jsou schopni prožívat radost i smutek intenzivně a mohou být velmi empatickými posluchači.

Jsou také velmi intuitivní a mají tendenci spoléhat na svou intuici při rozhodování. Mají schopnost vnímat nevyslovené potřeby druhých a jsou ochotni pomáhat, kdykoliv je to potřeba.

Raci jsou věrní a loajální ve vztazích. Mají silný pocit oddanosti a hledají trvalé a stabilní vztahy. Jsou ochotni dělat maximum pro to, aby byli pro své blízké oporou a podporou.

Na druhou stranu mohou mít Raci tendenci být přecitlivělí a někdy se uzavírat do svého vlastního světa, zejména když prožívají stres nebo emocionální výzvy. Mohou také být někdy tvrdohlaví a obtížně se přizpůsobovat novým situacím.

Drahokamy pro Raky: howlit, jaspis, křišťál, rodonit, chalcedon

 

Lev

(23. července - 22. srpna)

Charakteristika: Lidé narození ve znamení Lva jsou známí svou sebejistotou, charismatem a odhodláním. Jsou to jedinci, kteří se rádi ocitají v centru pozornosti a mají výraznou osobnost, která je přitahuje k líderským rolím. Mají velkou sílu vůle a nebojí se postavit se výzvám.

Lev má také velké srdce a je velmi loajální vůči svým blízkým. Má schopnost být velkorysý a ochotný pomáhat druhým. Je to jedinec, který se snaží inspirovat a motivovat ostatní k dosažení jejich cílů.

Jsou to také velmi kreativní jedinci s výrazným uměleckým sklony. Mají sklony k uměleckým projevům, jako je hudba, divadlo, malování nebo tanec. Mají smysl pro estetiku a krásu a chtějí si užívat života plnými doušky.

Lev má však také tendenci být někdy až příliš dominantní a autoritářský. Může mít problém s přijímáním kritiky a přílišným sebevědomím. Může být také někdy až sebestředný.

V mezilidských vztazích jsou Lvi velmi oddaní a vášniví. Mají silnou potřebu projevovat lásku a náklonnost a hledají partnera, který jim bude schopen vrátit stejnou míru lásky a obdivu. 

Drahokamy pro Lvy: tygří oko, topaz

 

Panna

(23. srpna - 22. září)

Charakteristika: Panny jsou známé svou analytickou povahou, precizností a praktičností. Jsou to lidé, kteří mají schopnost detailního pozorování a systematického myšlení. Jsou velmi pečliví a mají výborný smysl pro organizaci a řád.

Panny jsou také velmi zodpovědní a mají sklony k dokonalosti. Snaží se plnit své povinnosti s pečlivostí a precizností a mají vysoké nároky na sebe i na druhé. Jsou skvělí plánovači a mají schopnost vidět detaily, které mohou uniknout jiným.

Jsou to také lidé, kteří mají tendenci být skromní a nenápadní. Raději se soustředí na práci a výsledky než na vlastní slávu. Jsou loajální a oddaní a mají schopnost pomáhat druhým.

Panny mohou však být také někdy až příliš kritičtí, jak k sobě, tak k ostatním. Mohou mít tendenci se příliš starat o detaily a zanedbávat celkový obraz. Mohou být také někdy náchylní k perfekcionismu, což může vést k nadměrnému stresu.

V mezilidských vztazích jsou Panny obvykle velmi loajální a ochotní pomáhat. Mají tendenci být věrnými přáteli a partnery a jsou schopni poskytovat praktickou podporu a rady. Cení si partnerů, kteří sdílí jejich hodnoty a smysl pro řád.

Drahokamy pro Panny: jaspis, amazonit, achát, tygří oko

 

Váhy

(23. září - 23. října)

Charakteristika: Váhy jsou známé svou vyvážeností, diplomatickým přístupem a touhou po harmonii ve všech aspektech života. Jsou to lidé, kteří mají přirozený talent pro vyjednávání a řešení konfliktů. Jsou společensky orientovaní a rádi se pohybují ve společnosti různých lidí.

Váhy mají velký estetický smysl a chtějí si užívat krásu a eleganci ve svém okolí. Jsou často přitahovány uměním, kulturou a vším, co je vizuálně přitažlivé. Mají smysl pro styl a vkus a rádi se obklopují esteticky příjemnými věcmi.

Jsou to také lidé, kteří mají tendenci váhat před rozhodnutím, protože chtějí pečlivě zvážit všechny možnosti a zohlednit názory ostatních. Mají silný smysl pro spravedlnost a jsou ochotní bojovat za to, co považují za správné.

V mezilidských vztazích jsou Váhy velmi milující a harmonické. Chtějí vytvořit vyvážený a harmonický vztah a jsou ochotny pracovat na tom, aby dosáhli spokojenosti obou stran. Jsou velmi společensky aktivní a rádi tráví čas s blízkými.

Váhy mohou však být také někdy nerozhodné a náchylné k rozmazlování. Mohou se utápět v nerozhodnosti. Mohou také být někdy příliš závislé na druhých a potřebovat potvrzení od okolí.

Drahokamy pro Váhy: růženín, láva, howlit, jaspis

 

Štír

(24. října - 22. listopadu)

Charakteristika: Štíři jsou známí svou intenzitou, vášnivostí a hloubkou myšlení. Jsou to lidé, kteří mají velkou schopnost prozkoumávat skryté aspekty života a pronikat do hloubky různých situací. Mají silnou vůli a jsou odhodlaní dosáhnout svých cílů.

Štíři mají také výraznou emocionální sílu a jsou schopni prožívat své emoce velmi intenzivně. Mají tendenci být vášniví a někdy až posedlí. Jsou schopni vydržet v těžkých a náročných situacích a nikdy se nevzdávají.

Jsou to také lidé, kteří mají schopnost vnímat skutečnosti, které jsou skryté před ostatními. Jsou velmi analytičtí a mají tendenci věnovat pozornost detailům. Mají také vynikající schopnost řešit problémy a nacházet řešení.

Štíři však mohou být také někdy nároční a příliš kontrolovat ostatní. Mají tendenci být velmi podezíraví a mají potřebu mít kontrolu nad situací. Mohou být také někdy až manipulativní, pokud mají pocit, že to přinese výhodu.

V mezilidských vztazích jsou Štíři velmi oddaní a vášniví. Mají tendenci vytvářet silné emocionální pouto s těmi, které milují, a jsou ochotní udělat pro své blízké maximum. Jsou také velmi věrní a loajální.

Drahokamy pro Štíry: granát, hematit, láva, ametyst, topaz, jaspis

 

Střelec

(23. listopadu - 21. prosince)

Charakteristika: Lidé narození ve znamení Střelce jsou známí svou svobodomyslností, dobrodružným duchem a optimismem. Jsou to lidé, kteří touží po objevování nových míst, zkušeností a myšlenek. Mají velkou dávku energie a nadšení pro život.

Střelci jsou také velmi filozofičtí a mají sklony k hlubokému přemýšlení o smyslu života a lidského osudu. Mají silný smysl pro spravedlnost a touhu pomáhat druhým. Jsou ochotní riskovat ve prospěch vyššího dobra.

Jsou to také lidé, kteří mají tendenci být upřímní a otevření. Nesnaží se skrývat své pocity nebo názory a mají sklony k tomu být přímočaří. Jsou společensky aktivní a mají schopnost navazovat kontakty s různými lidmi.

Střelci však mohou být také někdy impulzivní a nedůslední. Mají tendenci se unáhleně rozhodovat a někdy zanedbávat detaily. Mohou být také příliš nezávislí a náchylní k ignorování rad ostatních.

V mezilidských vztazích jsou Střelci velmi spolehliví přátelé a partneři. Mají tendenci být věrní a loajální a jsou ochotní pomáhat druhým v jejich cestě k osobnímu rozvoji. Cení si svobody a nezávislosti, jak u sebe, tak u svých blízkých.

Drahokamy pro Střelce: ametyst, chalcedon, achát, topaz

 

Kozoroh

(22. prosince - 20. ledna)

Charakteristika: Znamení Kozoroha patří mezi zemská znamení zvěrokruhu. Lidé narození v tomto znamení jsou často považováni za cílevědomé, pracovité a velmi praktické. Mají sklon k ambicióznosti a jsou známí svou schopností vytrvale a tvrdě pracovat na dosažení svých cílů. Kozorozi jsou také často vnímáni jako zodpovědní a spolehliví, s pevnou vůlí a silnou disciplínou.

Kozorozi se mohou občas jevit jako rezervovaní nebo dokonce trochu pesimističtí, ale to obvykle vyplývá z jejich realistického pohledu na svět. Jsou to dobří organizátoři a mají sklon k tradičním hodnotám. V mezilidských vztazích bývají loajální a váží si hlubokých, smysluplných spojení.

V negativním smyslu mohou být Kozorozi někdy vnímáni jako tvrdohlaví, příliš opatrní nebo materialističtí. Jejich touha po úspěchu a uznání může vést k přehnané ambicióznosti a dokonce k chladnému a odtažitému chování.

Drahokamy pro Kozorohy: achát, ametyst, křišťál, granát, hematit, fluorit

 

Vodnář

(21. ledna – 20. února)

Charakteristika: Vodnáři jsou známí pro svou originalitu, nezávislost a humanitární přístup. Jsou často považováni za myslitele, inovátory a rebelanty, kteří nebojí se jít proti proudu a průkopnicky objevovat nové cesty. S vysokou hodnotou svobody a nekonformnosti mají tendenci být velmi neortodoxní a často přemýšlejí o velkých nápadech a vizích.

Vodnáři jsou také velmi sociální a mají rádi, když jsou obklopeni různorodými skupinami lidí. Jsou přátelští a otevření, ale zároveň

mohou být někdy vnímáni jako odtažití nebo nevyzpytatelní, protože jejich myšlenky a chování mohou být nepředvídatelné a unikátní. Mají silný smysl pro sociální spravedlnost a často se zapojují do aktivit, které směřují k lepšímu světu.

Vodnáři jsou také intelektuální a mají rádi intelektuální debaty. Hodnotí nové informace a nápady a nebojí se měnit své názory na základě nových poznatků. Jsou velmi kreativní a často mají zájem o technologii, vědu nebo umění.

V osobních vztazích mohou být Vodnáři někdy chladní nebo distancovaní, ale to obvykle pramení z jejich potřeby zachovat si nezávislost a osobní prostor. V přátelstvích jsou loajální a podpůrní a hledají hlubší intelektuální nebo duchovní spojení. 

Drahokamy pro Vodnáře: ametyst, granát, howlitamazonit

 

Ryby

(21. února - 20. března)

Charakteristika: Ryby jsou známé svou empatií, intuicí a uměleckou citlivostí. Jako poslední znamení zvěrokruhu často ztělesňují vlastnosti všech předchozích znamení, což je činí velmi adaptabilními a pochopitelnými. Ryby jsou hluboce emocionální a mají silnou schopnost vcítění se do pocitů druhých, což je činí velmi soucitnými a vnímavými.

Ryby jsou často považovány za snílky a mají bohatou vnitřní život. Mají sklon k idealismu a mohou mít tendenci unikat do světa fantazie, aby unikly realitě. Toto znamení je často spojováno s uměleckým a kreativním vyjádřením, protože jejich bohatá imaginace a hluboké emocionální prožívání jim poskytují jedinečný pohled na svět.

Ryby mohou být někdy vnímány jako tajemné nebo neuchopitelné, částečně kvůli jejich tendenci být uzavřené ve svém vlastním vnitřním světě a kvůli jejich citlivosti a emoční hloubce, která je činí odolnými vůči snadnému definování. Mají také silný duchovní směr a často hledají hlubší význam života.

V osobních vztazích jsou Ryby velmi láskyplné a oddané, ale mohou mít tendenci ztrácet se v potřebách a pocitech druhých. Je pro ně důležité, aby si udržovaly rovnováhu mezi péčí o druhé a péčí o sebe.

Drahokamy pro Ryby: ametyst, jaspis, fluorit