4 položek celkem

Název polodrahokamů pochází z latinského “granatus”, zrnka granátového jablka. V řecké mytologii granátové jablko a také granát symbolizoval věčnou lásku a slib rychlého návratu při dlouhém odloučení zamilovaných.

Náramky z granátu a jejich význam je, že dodává životodárnou energii a vitalitu. Podporuje vůli, sílu a odhodlání. Naplňuje život radostí a vášní. Granát má také význam v tom, že pomáhá v těžkých částečná krizích. Dodává odvahu a chuti vydat se na nové cesty. Je to také kámen lásky, zvyšuje zájem o druhého a utužuje pevné vztahy. Probouzí lásku a oddanost. Granát se užíval jako amulet pro jeho schopnost varovat před blížícím se nebezpečím. Náramky z granátu pomáhají při problémech s reprodukčními orgány a při impotenci psychického původu. Kromě toho má blahodárné účinky na srdce, plíce, čistí krev. Zmírňuje bolesti kloubů, posiluje činnost jater, ledvin a sleziny.

V ČR se granát těží v Podkrkonoší a v Českém středohoří. Ve světě je to například v Arizoně, Argentině, Brazílii, či Tanzánii.

Granáty čistíme pod vlažnou tekoucí vodou. Nabíjet je můžeme libovolně dlouho na slunci.

Granát znamení

Z astrologického hlediska se granát hodí pro svou stabilitu pro znamení Berana, pro schopnost doplnění energie a rozhodnost pro Kozoroha. Jeho vášeň se hodí ke Lvovi a pro svou fantazii, tvořivost a sexuální vášeň se hodí Štírovi. Pokud jste narozeni v tomto znamení, nebo znáte někoho, kdo byl v něm narozen, tak neváhejte a pořiďte sobě nebo svým blízkým korálkový náramek z granátu.

Granát šperky

V dnešní době jsou stále více moderní šperky vyráběné z minerálů. Není tomu jinak ani u šperků z granátu. Krvavě červená b barva tohoto minerálu se skvěle hodí na běžné nošení.

Granát jako luxusní náramek

U nás si můžete koupit granát jako luxusní náramek, který nabízíme v dámském provedení v různých velikostech.