14 položek celkem

červen jaspis

Jaspis získal svůj název z řeckého slova iaspis, které v překladu do češtiny znamená kropenatý nebo plamenný. Díky tomu, že je jaspis velmi rozšířený a vyskytuje se v široké škále barev, se z něho vždy vyráběly nejrůznější dekorace.

Náramky z jaspisu a jejich význam je např. v aktivaci sexuální energie. Také léčí problémy plodnosti a potence. Jaspis funguje jako čistič organismu, který z těla odvádí odpadní látky. V neposlední řadě náramek z jaspisu zjemňuje čich i chuť a celkově posiluje imunitní systém.

Jaspis v ČR naleznete pouze v Podkrkonoší. K zahraničním nalezištím patří např. Mongolsko, Venezuela nebo Německo.

Vzhledem k tomu, že jaspisu nevadí velký žár, tak se mu energie dobíjí libovolně dlouho na přímém slunci.

Jaspis znamení

Podle astrologie jsou znamení jaspisu Panny, Ryby a Vodnáři. Na tyto tři znamení zvěrokruhu má jaspis vždy pouze dobré účinky.

Jaspis šperky

Jak již bylo řečeno, jaspis se vyskytuje ve velmi rozmanitých barvách. Pokud jste se v tomto minerálu našli, tak není problém sehnat šperky z jaspisu ve Vaší oblíbené barvě.

Jaspis jako luxusní náramek

V nabídce Morinettil.cz si můžete zakoupit jaspis jako luxusní náramek. Vybírat můžete z modrého, červeného, krvavého, duhového, leopardího a šedého jaspisu. Ručně vyrobený korálkový náramek je k dostání v dámském i pánském provedení v různých velikostech.