5 položek celkem

Světlý sardonyx

Tradice říká, že pokud u sebe člověk nosí talisman ze sardonyxu, do roku vstoupí do manželství. Sardonyx má vrstevnatou stavbu, a z toho důvodu se dříve používal na ozdobné předměty.

Náramky ze sardonyxu a jejich význam je v tom, že pomáhají řešit problémy, např. mají vliv na společné soužití dospívajících dětí se svými rodiči. Význam sardonyxu je rovněž v tom, že pomáhá při nespavosti, zahání starosti, a naopak ve svém nositeli vyvolává radost. Další důležitou vlastností tohoto minerálu je, že lidem dodává odvahu v práci, aby se ostatními nenechali rozhodit či zastrašit, a byli sami sebou.

Naleziště sardonyxu je v Česku v Podkrkonoší. Ve světe je možné sardonyx nalézt v Brazílii, Egyptě, Austrálii, Indii, Saudské Arábii či v Rusku.

Energii sardonyxu dobijete tak, že jej od soumraku do svítání necháte v obležení růžových okvětních lístků růže.

 

SARDONYX ŠPERKY

Šperky ze sardonyxu jsou krásně pestré, jelikož je tento minerál žíhaný a obsahuje spoustu rozmanitých barev. Barvy sardonyxu ale nejsou nijak křiklavé, takže se hodí jako doplněk na běžné nošení.

SARDONYX JAKO LUXUSNÍ NÁRAMEK

V naší nabídce najdete světlý a tmavý sardonyx, který si můžete zakoupit v podobě ručně vyrobeného korálkového náramku. Sardonyx jako luxusní náramek nabízíme v dámském provedení v různých velikostech.