Náramky z achátu

lesklý achát_1

Náramky z achátu a jejich význam

 

Achát nese své jméno podle původního názvu řeky Achates na Sicílii, která se dnes nazývá Drillo. Na světě existuje velké množství achátových druhů, které se od sebe liší jednak podle barev a jednak podle vzhledu. Každý druh má také své určité charakteristické zvláštnosti.

Archeologové, díky nálezům, dokázali, že achát se využíval již v dávnověku. Největší rozpuk tohoto minerálu nastal v době starověkého Říma a Řecka, kdy se z něj vyřezávaly pečetě a plastiky (tzv. gemy). Achát sloužil jako ochrana před morem, jedy a živelnými pohromami.

Náramky z achátu a jejich význam je především v tom, že pomáhají při alergiích a při kožních problémech. Také ochraňují rodičky a obecně pomáhají ženám lépe zvládnout porod. Achátový náramek dále zmírňuje mužské problémy s prostatou. V neposlední řadě má achát význam při horečnatých infekčních onemocněních, kdy snižuje teplotu.

Naleziště achátu v ČR je v Podkrkonoší a také v Krušných horách. Světových nalezišť je nespočet – např. Brazílie, Mexiko či Madagaskar.

Veškeré druhy achátu, s výjimkou ohnivého, se dobíjí libovolně dlouho na přímém slunci.

Achát znamení

Znamení achátu jsou Býci a Štíři. Takže každý Býk či Štír by měl achát vlastnit.

Achát šperky

Tento minerál má nepřeberné množství druhů, a tedy i barev. Z tohoto důvodu jsou achátové šperky natolik různorodé, že si vybere skutečně každý.

Achát jako luxusní náramek

Nabídka Morinetti.cz nabízí lesklý nebo matný achát jako luxusní náramek v mnoha provedeních. Vybírat můžete z dámských i pánských korálkových náramků.

 

 

Nejprodávanější

490
9501490950

Stránka 1 z 2 - 27 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 27 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace.