Modré kameny

ice-cristals-large

Modrá je barva vody a nebe. Tato barva je spojena s něčím čistým, lehkým a vzdušným. Modrá je barva reflexe, vlastního rozvoje a rozjímání. Tato barva představuje jak vzduch a vodu, tak i prostor a mír. Milovníci modré jsou obvykle otevření, společenští a emotivní lidé. Jsou spolehliví ve vztazích a mají vyrovnanost. 

Astrologové přirovnávají polodrahokamy a drahé kameny modrých odstínů symbolům vzduchu a vody. Ryby, Štír a Rak - modrá barva vás naučí milovat, radovat se a otevřeně vyjadřovat své emoce. Pro Vodnáře, Blížence a Váhy budou modré kameny stimulem pro vlastní rozvoj, pomohou stabilizovat vnitřní stav. 

Kameny modrého odstínu: korál, tyrkys, akvamarín, amazonit, zirkon, topaz, apatit a lapis lazuli. Některé z těchto kamenů a polodrahokamů jsou dodnes používány jak ve výrobě šperků, tak i na čištění energie. Naše náramky na Morinetti.cz spojují obě tyto aktivity v jednom. Vyberte si z elegantní kolekce náramků z modrých polodrahokamů na Morinetti.cz.

Tmavě modrý lapis lazuli - Není to minerál, ale skála - modrý lapis lazuli je jednou z nejoblíbenějších možností pro okrasné kameny. Jeho největší ložisko se nachází na severu Afghánistánu. Krásu kamene dodávají bílé žíly. Pyritové vměstky tvoří na povrchu zlaté jiskry.

Doporučené náramky:


 

Modro-zelený Amazonit - Náramek z exotického okrasného kamene - jemně modrozelené barvy - může přinést mír a harmonii do života jeho majitele. Amazonit je znám již za vlády Sumerů. Drahokam zanechal v průběhu dějin výraznou stopu - Šikovní řemeslníci používali tento odolný kámen k výrobě nádherných šperků pro bohaté osoby a předměty pro domácnost, stejně jako rituální předměty pro šamany a magie. 

Doporučené náramky:

Screenshot 2021-01-17 at 11.44.47

Pokud se cítíte ve stresu, modrý polodrahokam je jedním z nejlepších léků na zmatenou mysl / tělo / ducha. Právě proto jsou tmavé i světlé odstíny modré vody ostrovního ráje vždy ústředním motivem prázdninových brožur: slibují svobodu, relaxaci a únik z hektického tempa moderního života. I když teď možná u moře momentálně nemáte šanci být, náramky z modrých kamenů vás dokáží alespoň částečně navnadit na pohodové chvíle a uniknout alespoň na krátkou dobu na lepší místo.