Achát

achat

Achát je jedním z nejčastějších kamenů na naší planetě. Po tisíce let tyto drahokamy zdobily ušlechtilé lidi a okouzlující ženy módy v různých zemích. Od starověku si již všímali magických vlastností achátu: ve starověkém Egyptě se věřilo, že tento minerál může chránit před bouřkami, zatímco staří Římané s jeho pomocí zvýšili úrodnost svých zemí. Starověké legendy vyprávějí, jak achát zachránil cestující před žízní v dusných pouštích - do vašich úst byl vložen malý kámen achátu, abyste nechtěli pít. Kámen také pomáhal milencům - chránil city, udržoval je před nevěrou. Achátové šperky a talismany byly vyměňovány za účelem posílení a ochrany jejich lásky.

Vzhledem k originalitě vzoru a širokému použití byl achát jedním z prvních drahokamů, které se používaly k výrobě šperků a dekorativních předmětů. Achát je polodrahokam, u kterého jsou charakterické zvlněné pruhy různých barev, které vytvářejí neuvěřitelné vzory. Často v těchto pruzích můžete vidět celé obrázky: klidně I krajiny, hrady, jezera a hory.

Nejčastěji se vyskytují acháty světlé barvy se střídáním šedo-modrých, bílých a bezbarvých vrstev. Kameny s vrstvami žluté, hnědé, červené, černé, jasně zelené nebo modré barvy jsou velmi vzácné. Některé acháty dostaly svá vlastní jména. Například kámen s mnoha rovinně rovnoběžnými vrstvami různých barev se nazývá onyx a achát, jehož struktura se střídá červenými a červenohnědými pruhy, se nazývá sardonyx.

Přírodní achátové náramky fungují jako doplněk k završení, profesionálního, elegantního nebo romantického vzhledu. Ženy ozdobí elegantně a roztomile, a proto bychom jim doporučili náramek z kolekce HARMONY pro úroveň estetické rovnováhy. Pro muže je černý achát jeden z nejvhodnějších kamenů, a to jak z hlediska černé elegantní barvy, tak i samotné aury kamene. Mužům dodává barva achátu vnitřní sílu a sebejistotu. Pro muže bychom z naší nabídky doporučili lesklý achát spolu s matným, nebo matný achát s elegantním tygřím okem.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení