Achát

achat

Achát je jedním z nejčastějších kamenů na naší planetě. Po tisíce let tyto drahokamy zdobily ušlechtilé lidi a okouzlující ženy módy v různých zemích. Od starověku si již všímali magických vlastností achátu: ve starověkém Egyptě se věřilo, že tento minerál může chránit před bouřkami, zatímco staří Římané s jeho pomocí zvýšili úrodnost svých zemí. Starověké legendy vyprávějí, jak achát zachránil cestující před žízní v dusných pouštích - do vašich úst byl vložen malý kámen achátu, abyste nechtěli pít. Kámen také pomáhal milencům - chránil city, udržoval je před nevěrou. Achátové šperky a talismany byly vyměňovány za účelem posílení a ochrany jejich lásky.

Vzhledem k originalitě vzoru a širokému použití byl achát jedním z prvních drahokamů, které se používaly k výrobě šperků a dekorativních předmětů. Achát je polodrahokam, u kterého jsou charakterické zvlněné pruhy různých barev, které vytvářejí neuvěřitelné vzory. Často v těchto pruzích můžete vidět celé obrázky: klidně I krajiny, hrady, jezera a hory.

Nejčastěji se vyskytují acháty světlé barvy se střídáním šedo-modrých, bílých a bezbarvých vrstev. Kameny s vrstvami žluté, hnědé, červené, černé, jasně zelené nebo modré barvy jsou velmi vzácné. Některé acháty dostaly svá vlastní jména. Například kámen s mnoha rovinně rovnoběžnými vrstvami různých barev se nazývá onyx a achát, jehož struktura se střídá červenými a červenohnědými pruhy, se nazývá sardonyx.

Přírodní achátové náramky fungují jako doplněk k završení, profesionálního, elegantního nebo romantického vzhledu. Ženy ozdobí elegantně a roztomile, a proto bychom jim doporučili náramek z kolekce HARMONY pro úroveň estetické rovnováhy. Pro muže je černý achát jeden z nejvhodnějších kamenů, a to jak z hlediska černé elegantní barvy, tak i samotné aury kamene. Mužům dodává barva achátu vnitřní sílu a sebejistotu. Pro muže bychom z naší nabídky doporučili lesklý achát spolu s matným, nebo matný achát s elegantním tygřím okem.